Muzykoterapia i wybrane formy muzyczno-ruchowe a rozwój zdolności twórczych dzieci w wieku wczesnoszkolnym na przykładzie szkoły podstawowej nr 5

Wyświetleń: 480
New
Muzykoterapia i wybrane formy muzyczno-ruchowe a rozwój zdolności twórczych dzieci w wieku wczesnoszkolnym na przykładzie szkoły podstawowej nr 5

Celem pracy jest określenie wpływu muzykoterapii na rozwój zdolności twórczych u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W swoich badaniach posłużę się narzędziem badawczym, którym będzie Rysunkowy Test Twórczego Myślenia K. K. Urbana i H. G. Jellena. Badając powyższą problematykę, przyjęłam założenie, że prowadzona muzykoterapia  i wybrane formy muzyczno-ruchowe u dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają wpływ na ich rozwój zdolności twórczych .                       

 Przedstawiona praca składa się z czterech rozdziałów.  Dwa pierwsze rozdziały mają charakter teoretyczny. W pierwszym, przedstawiłam charakterystykę muzykoterapii w świetle literatury pedagogicznej i psychologicznej. Istotna była dla mnie terminologia muzykoterapii dziecięcej, jej rodzaje, metody oraz formy. Punktem refleksji stały się dla mnie również formy aktywności muzycznej. W drugim rozdziale, podjęłam się tematyki związanej z kształtowaniem się ekspresji twórczej dziecka                w  wieku wczesnoszkolnym. Skupiłam swoją uwagę na pewnych metodach stosowanych w muzykoterapii m.in. Carla Orffa, Marty Bogdanowicz , Weroniki Sherborne oraz na zagadnieniach dotyczących rozwoju dziecięcej twórczości. Trzeci i czwarty rozdział mają charakter analizy własnej. W trzecim rozdziale, zawarłam informację dotyczącą metodologii badań własnych, gdzie ujęłam obszar problematyki badawczej. W ostatnim rozdziale, wykazałam zabawy stosowane podczas moich zajęć  z muzykoterapii i innych form muzyczno-ruchowych oraz podjęłam się analizy Rysunkowego Testu Twórczego Myślenia K.K Urbana i H. G. Jellena . Praca obszerna 80 stron. Została oceniona na ocenę bardzo dobrą. Zawiera wszystko co jest niezbędne pisząc pracę magisterską, spis treści, wstęp, zakończenie, poszczególne rozdziały, bibliografię, wykresy, tabele, fotografie itp. 

 

Moja praca autorska może posłużyć jako pomoc wpisaniu swojej pracy licencjackiej, magisterskiej lub podyplomowej.
 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania pod odpowiedzialnością prawną i karną. Zakup pracy tylko na użytek własny.
 

Wszelkie pytania do pracy proszę kierować drogą e-mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 


Cena: 15.00 PLN
Czas dostawy: e-mail po opłaceniu
Ilość: 
Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour